Top 10 výrobců zlata

27.07.13

Proces produkce zlata s mnoha etap zažívá bouřlivý vědecký a technický vývoj od Klondike Gold Rush na přelomu devatenáctého století. Tento článek nabízí stručný přehled deseti největších a nejvlivnějších firem drahých zpracování kovů na světě.

S tolik jako dvacet sedm provozních dolů roztroušených po celém světě, Barrick Gold Corporation, která byla založena v roce 1983, je pravděpodobně největším producentem zlata na světě. Se sídlem v kanadském Torontu, jsou společnosti Chares obchodovány na burzách v New Yorku a Torontu pod burzovním ABX. Uprostřed těžké střílení z ekologů nad možnými úniky jedovatých látek v oblasti některých dolů, výkonné úředníci Barrick podařilo vrcholu žebříčku The Gold výrobců s celkovým výkonem 5.525 milionů uncí na konci třetího čtvrtletí roku 2009.

Stejně dobrý jako tým Barrick je jejich hlavní konkurenti z Newmount Mining Corporation je literární ve svých krocích, jak oznámili celkové produkce 4,7 milionů uncí zlata na konci 3. čtvrtletí 2009. Newmount Těžební společnost očekává, že pět až deset procent nárůst výkonu v roce 2010, a to především v důsledku zvýšení výnosu ze svých zlatých dolech v Austrálii a Indonésii. Společnost byla založena v roce 1916 a její akcie jsou obchodovány na newyorské burze pod burzovním NEM.

Číslo tři největším producentem zlata na seznamu je AngloGold Ashanti Ltd, která oznámila celkovou produkci o něco přes tři milióny uncí zlata (za prvních devět měsíců roku 2009), očekává dosažení 4.500.000oz letos. Společnost vznikla po sloučení AngloGold a Ashanti Goldfields Corporation v roce 2004. Její akcie jsou v současné době obchodovány na burzách v Johannesburgu, Londýně a New Yorku. Společnost se sídlem v Jižní Africe.

Čtvrtým největším producentem zlata na světě je americká společnost Freeport McMoRan Copper-& Gold Inc (NYSE: FCX), s celkovým výkonem lehce přes dva miliony uncí zlata konce 3. čtvrtletí 2009. Společnost byla založena v roce 1912, společnost utrpěla značné ztráty v roce 2008, z důvodu, do značné míry, do stojatých drahých kovů trzích po celém světě. Freeport-McMoRan Copper & Gold Inc provozuje zlaté doly v Severní a Jižní Americe a Indonésii.

Kanadský Goldcorp Inc je pátým největším producentem zlata na světě. Na konci září 2009, horník oznámila celkový výkon 1.8 milión uncí zlata od svých šestnácti dolech po celém světě. Akcie společnosti jsou obchodovány na burzách v Torontu a New Yorku.

S celkovým výkonem 1,6 milionu uncí zlata za prvních devět měsíců roku 2009, Goldcorp v jednotlivých zemích, krajané z Kinross Gold Corporation získali šesté místo na seznamu nejlepších světových výrobců zlata.

Číslo sedm je největším producentem zlata z Jižní Afriky, který podle některých analytiků, je vlastně pátým největším producentem zlata na světě. Horník z Harmony jihoafrické důlní Gold oznámila 1.450.000oz zlata na konci 3. čtvrtletí 2009.

Poslední tři z deseti největších producentů zlata na světě jsou v Austrálii Newcrest Mining Ltd, jihoafrická Gold Fields Inc, a Lihir Gold Ltd, která sídlí v Papui-Nové Guineji.

Upozornění: Tento článek je poskytován pouze pro vzdělávací a informační účely a neměly by být považovány za náhradu profesním a / nebo finančního poradenství. Informace naleznete v tomto článku jsou poskytovány "TAK, JAK JE" a všechny záruky, výslovné nebo předpokládané, se odmítá autorem.

Top 10 výrobců

Reklama - odkazy

Pult centrální ochrany

Efektivní zabezpečovací systém od D.I.SEVEN, využijte PCO od profesionálů v oboru. Celý proces PCO si u nás můžete objednat na klíč a nemusíte se tak o nic starat.


 Vestavěné skříně na míru Stako


Kvalitní vestavěné skříně

Vestavěné skříně s dlouhou záruční dobou a s kvalitním provedením. Společnost Komandor vyrábí skříně na míru parametrům Vašeho příbytku.


Podlahy do většiny druhů interiérů

Anhydritové podlahy jsou vhodné pro bytové domy, sportovní haly i administrativní prostory.


Bezpečnostní agentura působící po celé ČR

Vyberte si ze široké nabídky bezpečnostních, úklidových a dalších služeb, které Vám nabízí bezpečnostní agentura s dlouholetou tradicí.


Kvalitní služby pro náhradní plněn

Odběrem služeb pro náhradní plnění nejen splníte zákonný požadavek na počet zaměstnaných osob se zdravotním postižením, získáte i kvalitní služby od profesionálů.


Moderní design kanceláří

Pracujte v příjemném prostředí, svěřte design kanceláří profesionálům.


 Gold kaufen online oder in einem Geschäft in Dresden.


Gold kaufen online oder in einem Geschäft in Dresden.


Moderní kuchyně Praha s doživotní zárukou na kování. Realizace do 1 měsíce od zaměření.


Waste management services include treatment of waste directly on a site, waste disposal and shipment.

Synergy gold je ryze česká firma působící na trhu investičních kovů. Najdete nás prestížní ulici Pánská 5 v centru Prahy.

Investiční zlato vám pomůže zhodnotit váš majetek.